Aday Adaylık Toplantısı Konuşma Metni

Sayın Milletvekillerim, Sayın Belediye Başkanlarım, 

Tuzla’daki Siyasi Partilerin Değerli Temsilcileri, 

Sivil Toplum Kuruluşlarımızın Değerli Başkanları, 

Tuzlamızın Kıymetli Muhtarları, Kanaat Önderleri, 

Basın Emekçileri, Sendika Temsilcileri, Kaptanları, 

Gemi İnşa ve Organize Sanayimizin Değerli İş insanları, 

Üniversitelerimizin Çok Değerli Hocaları, 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Değerli Yöneticileri, 

Eski İlçe Başkanları, Siz Değerli Üyelerimiz, 

Kıymetli Konuklar ve Sevgili Tuzlalı Komşularım, 

Vizyon Sunum ve Aday Adaylık Açıklama Toplantıma 

Hoş Geldiniz… 

Öncelikle Başta Ortadoğu’da olmak üzere dünyanın her yerinde masum çocukların ve sivil halkın öldüğü savaşlar nedeniyle üzüntülerimi belirtmek istiyorum. Tüm savaşların derhal durmasını temenni ediyorum. 

Bildiğiniz üzere, Selanikli Bir Annenin ve Kayserili bir babanın evladı olarak, Tuzla’da dünyaya geldim. 

Çocukluğumun en güzel günlerini, ilk gençlik yıllarımın heyecanını Tuzla’da yaşadım. Yetişkin biri olma yolunda ilerlerken, biriktirdiğim anılara ev sahipliği yapan Tuzla’yla, derin bir gönül bağı kurdum. 

Henüz 14 yaşında bir çocukken, yerel yönetimlerce gerçekleştirilen yanlış uygulamalar, hayatımda derin izler bıraktı. Bu yanlış uygulamalar, hayatımın dönüm noktası olan bugünkü hayali kurmama sebep oldu. 1999 yılında, ileride Tuzla Belediye Başkanı olmaya ve bu adaletsiz düzeni değiştirmeye karar verdim. 

Babam Hacı Mehmet Akköse’nin, “Doğruda aç görmedim, eğride tok görmedim.” öğüdüyle yola çıktım ve bugüne dek tüm çalışmalarımı, bu düsturla sürdürdüm. 

2003 yılında Siyaset Bilimi eğitimi almaya başlayarak bu yolun ilk adımını attım. Daha sonra sırasıyla; site yönetimleri, sivil toplum kuruluşlar, gemi inşa sanayi, çeşitli yöneticilikler ile ulusal ve uluslararası organizasyonlarda yer aldım. Yüksek lisansımı ve stajlarımı yine bu doğrultuda icra ettim. Türkiye’de 81, Dünyada 51 şehir gezdim. Gittiğim her yerde belediyecilik uygulamalarını yerinde inceledim. 

Son dört yılda, İBB’deki görevim süresince değerli ekip arkadaşlarımla birlikte, Türkiye’de tam 565 belediyeyi bizzat gezip röntgenlerini çektim. Belediyelerin sorunlarını tespit edip, bu problemlerin çözülmesi için çalışmalar yürüttüm. 

Temmuz ayında görevimden ayrılarak, seçim koordinasyon merkezimi ve 3 katlı lojistik merkezimi faaliyete geçirdim. 

Siyasetin sermayesi insan dedim ve yıllardır biriktirdiğim değerleri bir araya getirerek ekiplerimi oluşturdum. 

Ardından muhtarlarımız, inanç kurumlarımız, organize sanayi Bölge Başkanlarımız, sendika başkanlarımız ve kanaat önderlerimizi tek tek ziyaret ederek tavsiye ve düşüncelerini aldım. 

Şimdi, bu yolda edindiğim tüm tecrübeler ve sizlerin de desteğiyle, 24 yıl önce temelini attığım hayali gerçekleştirme zamanı… 

Her kesimden ve görüşten insana samimiyetle dokunan, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, ay yıldızlı bayrağımıza ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerine, gönülden bağlı bir yönetim anlayışıyla; 

Taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun, 

Biz daha iyisini yapmaya geliyoruz diyerek, 

Yıkmak değil, inşa etmek için, 

Tüm Tuzlalı hemşehrilerimizi hayalimdeki Tuzla’da buluşturmak için, 

25 yılı aşkın süredir devam eden yalana, talana dur demek için, 

Sosyal demokrat belediyeciliğin en güzel örneklerini Tuzla halkıyla buluşturmak için, 

Doğma büyüme bir Tuzlalı olarak Tuzla Belediye Başkan adaylığına aday olduğumu huzurlarınızda açıklamaktan büyük bir onur duyuyorum. 

Hepinizi, 31 Mart günü, hayalimdeki ADİL, DİRENÇLİ, TÜM CANLILARA SAYGILI, EŞİT İSTİHDAM OLANAKLARINA SAHİP, DENİZCİ Tuzla’yı hep birlikte hayata geçirmeye ve bu hayale ortak olmaya davet ediyorum. 

Konuşmamı Sonlandırmadan Üzerimde Emeği Olan ve birlikte yol yürümekten onur duyduğum tüm çalışma arkadaşlarıma ve özellikle bu süreçte bana katlanan kıymetli eşime teşekkür ediyorum. 

Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyor, Hayalimdeki Tuzla’ya ortak olduğunuz için şükranlarımı sunuyorum.