Bülent Akköse’den 10 Kasım Ziyaretleri

Bülent Akköse’den 10 Kasım Ziyaretleri

10 Kasım 2023 admin Yorumlara Kapalı

Tuzla’daki çalışmalarına tüm hızıyla devam eden CHP Tuzla Belediye Başkan Aday Adayı Bülent Akköse’den yoğun 10 Kasım anma programı…

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete uğurlanışının 85. Yılında Tuzla’nın birçok bölgesinde anma programları düzenlendi. CHP Tuzla Belediye Başkan Aday Adayı Bülent Akköse de bu programlara katılarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü andı. 

Akköse, 10 Kasım sabahı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına Tuzla Tören Alanı’nda gerçekleştirilen resmî törene katıldı. Tuzla Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’nın da iştirak ettikleri tören, Saat 09.05’te Gazi Mustafa Kemal Atatürk anısına saygı duruşuyla başladı. Tören, Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile sona erdi. 

CHP Tuzla Belediye Başkan Aday Adayı Bülent Akköse aynı zamanda 10 Kasım dolayısıyla Tuzla Kent ve Mübadele Müzesini de ziyaret etti. Akköse, ziyaretini üyesi olduğu TUZLADER’in (Tuzla Sosyal Yardım ve Dayanışma Derneği) Başkanı Nursel Temizel ve dernek yönetim kurulu üyeleriyle gerçekleştirdi. Akköse, ziyareti esnasında Temizel ve yönetim kurulu üyelerine Tuzlalı mübadiller hakkında hayata geçirmeyi planladıkları projelerden de bahsetti. TUZLADER’in Tuzla Kent ve Mübadele Müzesi’ne 975 parça bağışta bulunduğu bilinmekte. 

Bülent Akköse’nin 10 Kasım Cuma günü duraklarından ikisi de Tuzla Cumhuriyet Kadınları Derneği ve Tuzla Atatürkçü Düşünce Derneği oldu. Dernek üyeleriyle Tuzla hakkında sohbet eden Akköse, hayata geçirmeyi planladığı projelerden de bahsetti. 

Bülent Akköse 10 Kasım programlarının kapanışını ise CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen Atatürk’ü Anma Gecesi ile yaptı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirdiği gecede hüzün ve onur dolu anlar yaşandı.